Popis kontejneru:

V návrhu jsou zkombinovány ikonické výjevy ze sloupu Nejsvětější Trojice stylizované do jiných rolí, například Přemek Forejt, šéfkuchař restaurace Entreé, pomáhá nést kříž, zatímco druhou rukou vaří. Postavy jsou kombinované a propojené s elektrem, které nesou ke sběru, v pozadí dominanty města.

Adresa, kde je kontejner umístěn:

Olomouc, Schweizerova ul. (u Billy)

Medailonek autora:

Ivan Svárovský

Grafik a ilustrátor žijící v Brně, vystupující pod jménem yvans. Věnuje se jak tvorbě tradičními technikami tak formě digitální, od jednoduchých ilustrací a koláží do periodik až k výtvarným realizacím interiérů. Jeho nejsilnější platformou zůstává jednoznačně digitální sféra propojená s technologiemi. V multimediálním prostoru se pohybuje s lehkostí a kreativitou. Jeho pohled na svět je optimistický, rozvlněný, ale barevně umírněny a sladěný.

Svoji profesní kariéru grafika začal v roce 2007 ve společnosti Meatfly, kde setrval až do roku 2013. Tento rok je pro Ivana Svárovského milníkem v kariéře a od tohoto momentu začíná pracovat na volné noze. Navazuje dlouhodobější spolupráci s projekty, jako je např. djské duo Malalata (serie Balkan Bashavel), Studentský majáles, Fokus Fest, magazín Barlife a další. Komerční zakázky přicházejí, i díky připojení se ke grafickému ateliéru DRAWetc. (od roku 2007), od společností Starobrno, Raiffeisenbank, Vodafone, Red Bull, E-ON. V roce 2013 spolu zakládá módní značku Cult of the Road, která si pomalu a jistě buduje osobité renomé mezi lifestyle streetwearovými labely. Rovněž v roce 2013 se stává členem nově vznikajícího spolku ilustrátorů Hearts of Creation.

“Jsem rád, že jsem se mohl podílet na projektu a vytvořit návrhy na objekty instalovené přímo v prostředí města. To je pro mě nová zkušenost a jak Brno, ve kterém jsem se narodil a žiji, tak Olomouc, mám rád – jednak pro jejich atmosféru a historické genius loci, tak i kvůli otevřenosti směrem k modernímu umění.“

www.yvans.com

Sleduj nás na Instagramu

Čeština