Popis kontejneru:

V designu kontejneru se objevují dominantní památky města Plzně ve spojení s vysloužilým elektrem. Na čelní straně pod vhozem je číslovka 2015, která je složená z elektronických součástek. Jedná se o odkaz na rok 2015, kdy Plzeň byla městem kultury. Pouliční umění vzdává hold umění.

Adresa, kde je kontejner umístěn:

Plzeň, Zábělská 60 (bus zastávka)

Medailonek autora:

Nikola Vavrous (Khoma) (28.10.1985 Havířov)

Nikola je hlavou celého projektu a stará se o to, aby vše fungovalo ve fázi přípravy návrhů a také jejich přenesení do podoby maleb na kontejnerech. Nikola tvoří od dětství. Od 12 let mu učaroval svět graffiti, kde se postupně začal realizovat. Brzy však zjistil, že dopování adrenalinem není jeho šálek kávy a začal hledat cesty jak tvořit velkoplošné malby v ulicích měst. Inicioval zřízení mnoha legálních ploch v Moravskoslezském kraji, od roku 2008 pořádá putovní street-artové festivaly, propojuje umělce, školy, firmy a úřady a vnáší tak umění do ulic měst. Zároveň sám tvoří malby na zakázku do interiéru i exteriéru domovů a firem. Tvoří také vlastní obrazy a velkoplošné muraly. Do mnoha svých projektů zve také jiné umělce.

„Vnímám poptávky jako energii, která se ke mně vrací tím, co vysílám. Proto je pro mě každý projekt, který mi dává smysl výzvou. Spojit ilustrátory, svět digitálu a malby, propojit motivy měst a třídění elektra, byla pro mě úžasná příležitost využít vše co umím a věřím, že výsledek udělá radost každému, kdo se s naší prací setká v ulicích“.

www.khoma.cz

Medailonek autora:

Nelli Plevová (VANELLI) (*20. 05. 1999, Havlíčkův Brod)

Tvořit začala už jako malá, když ji jako batole posadili doprostřed obrovského balicího papíru s hromadou pastelek. Vydržela kolem sebe kreslit celé hodiny. Fascinace tvary, barvami, i samotným procesem tvorby s věkem vzrůstala. Když se při nástupu na střední uměleckou školu v Ostravě nedopatřením dostala na ateliér počítačové grafiky místo ilustrace, ještě netušila, jak se jí tímto rozšiřují možnosti uměleckého vyjádření. Dnes se věnuje tvorbě všeho druhu od volné ilustrace, přes design interiérů, až po užitou grafiku a funkčnost grafiky jako prostředku vizuální komunikace. V současnosti připravuje vlastní uměleckou značku.

„Bylo mi potěšením být součástí projektu, který má smysl. Propojení téma ekologie, elektroodpadu a kraje samotného byla pro mne zpočátku výzva, ale o to zajímavější pro mě celý proces tvorby byl“.

https://www.behance.net/plevovanelli

Sleduj nás na Instagramu

Čeština