Popis kontejneru:

Na kontejneru jsou zobrazeny symboly města a zpodobněna mladá energie a lehkost ve stylu, která reprezentuje náladu města. V původním návrhu byly také Edisonovy žárovky inspirované sochou „Pocta Edisonovi“ od Tomáše Medka, ale nakonec nebyly při realizaci na kontejner nastříkány, protože žárovky do červených kontejnerů nepatří. Autor návrhu Yvans je ilustrátor přímo z Brna. Nástřik v Roudnici nad Labem provedl Phormel.

Adresa, kde je kontejner umístěn:

Nové sady x Hybešova, Brno – Střed

Medailonek autora:

Ivan Svárovský

Grafik a ilustrátor žijící v Brně, vystupující pod jménem yvans. Věnuje se jak tvorbě tradičními technikami tak formě digitální, od jednoduchých ilustrací a koláží do periodik až k výtvarným realizacím interiérů. Jeho nejsilnější platformou zůstává jednoznačně digitální sféra propojená s technologiemi. V multimediálním prostoru se pohybuje s lehkostí a kreativitou. Jeho pohled na svět je optimistický, rozvlněný, ale barevně umírněny a sladěný.

Svoji profesní kariéru grafika začal v roce 2007 ve společnosti Meatfly, kde setrval až do roku 2013. Tento rok je pro Ivana Svárovského milníkem v kariéře a od tohoto momentu začíná pracovat na volné noze. Navazuje dlouhodobější spolupráci s projekty, jako je např. djské duo Malalata (serie Balkan Bashavel), Studentský majáles, Fokus Fest, magazín Barlife a další. Komerční zakázky přicházejí, i díky připojení se ke grafickému ateliéru DRAWetc. (od roku 2007), od společností Starobrno, Raiffeisenbank, Vodafone, Red Bull, E-ON. V roce 2013 spolu zakládá módní značku Cult of the Road, která si pomalu a jistě buduje osobité renomé mezi lifestyle streetwearovými labely. Rovněž v roce 2013 se stává členem nově vznikajícího spolku ilustrátorů Hearts of Creation.

“Jsem rád, že jsem se mohl podílet na projektu a vytvořit návrhy na objekty instalované přímo v prostředí města. To je pro mě nová zkušenost a jak Brno, ve kterém jsem se narodil a žiji, tak Olomouc, mám rád, jednak pro jejich atmosféru a historické genius loci, tak i kvůli otevřenosti směrem k modernímu umění.“

www.yvans.com

Medailonek autora:

Oto Vehovský (Phormel)  (22.10.1982*, Ostrava)

Živím se jako umělec na volné noze, designovou a autorskou tvorbou na zakázku, výmalbou exteriérů, interiérů a malbou obrazů, většinou neanalogovou formou. Mým největším koníčkem je graffiti. Jsem také členem skupiny umělců pod názvem Bulldozero, která se podílela a dodnes se podílí na uměleckém zkrášlování našeho města Ostrava. V minulosti jsem mnohokrát vystavoval své obrazy na mnoha různých místech, od klubů počínaje po galerie konče. Po téměř dvouleté pauze díky vážnému úrazu, kdy jsem se musel učit vše od začátku, jsem připravený čelit novým barevným výzvám…

Sleduj nás na Instagramu

Čeština