Popis kontejneru:

Prototyp, který ověřil funkčnost projektu. Návrh představuje závod koní ve Velké pardubické, kdy dynamika běhu je paralelou k rychle se rozvíjejícímu městu a životě v něm. Takto realizovaný kontejner nebyl po celou dobu své instalace – více jak rok – poničen a nikdo se do něj ani nepokusil vlézt. Věříme, že všechny naše posprejované kontejnery budou, stejně jako ten hradecký a pardubický, zkrášlovat ulice a pod ochranou streetartu.

Adresa, kde je kontejner umístěn:

Pardubice, Josefa Janáčka

Medailonek autora:

Nikola Vavrous (Khoma) (28.10.1985 Havířov)

Nikola je hlavou celého projektu a stará se o to, aby vše fungovalo ve fázi přípravy návrhů a také jejich přenesení do podoby maleb na kontejnerech. Nikola tvoří od dětství. Od 12 let mu učaroval svět graffiti, kde se postupně začal realizovat. Brzy však zjistil, že dopování adrenalinem není jeho šálek kávy a začal hledat cesty jak tvořit velkoplošné malby v ulicích měst. Inicioval zřízení mnoha legálních ploch v Moravskoslezském kraji, od roku 2008 pořádá putovní street-artové festivaly, propojuje umělce, školy, firmy a úřady a vnáší tak umění do ulic měst. Zároveň sám tvoří malby na zakázku do interiéru i exteriéru domovů a firem. Tvoří také vlastní obrazy a velkoplošné muraly. Do mnoha svých projektů zve také jiné umělce.

„Vnímám poptávky jako energii, která se ke mně vrací tím, co vysílám. Proto je pro mě každý projekt, který mi dává smysl výzvou. Spojit ilustrátory, svět digitálu a malby, propojit motivy měst a třídění elektra, byla pro mě úžasná příležitost využít vše co umím a věřím, že výsledek udělá radost každému, kdo se s naší prací setká v ulicích“.

www.khoma.cz

Sleduj nás na Instagramu

Čeština