Popis kontejneru:

Stylizované pozadí Baťových domků, před ním vysloužilé elektro a robot, který na zadní straně z rozbořených cihel vykukuje a rád by se do elektra zakousl. Téma „požírání“ elektra bylo výtvarníky zpodobněno hned dvakrát. Na zlínském kontejneru a na kontejneru od Honzy Grumla, který vytvořil návrh pro České Budějovice a stejně jako Prorok si svůj kontejner také přijel na jeden den do Roudnice nad Labem nastříkat.

Adresa, kde je kontejner umístěn:

Zlín, křižovatka Středová-Okružní ve Zlíně na Jižních Svazích

Medailonek autora:

Michal Filák (prorok)

Pochází z Francovy Lhoty na Valašsku. Je mu 25 let. Svůj umělecký talent rozvíjel už od malička, ale také na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, kde studoval užitou malbu. Tam se taky rozhodl, že po škole začne tetovat, ale osud tomu chtěl jinak. Jak rychle tetovat začal, tak rychle i skončil, (smích) neboť podlehl kouzlu sprejů. Ze začátku se věnoval realismu, ale nyní se zaměřuje a rozvíjí svůj komiksový styl, který přenáší nejen na stěny či obrazy, ale v poslední době i na oblečení. Dokonce se nyní podílí i na spolupráci s celosvětovou značkou Molotow. O spolupráci ho také požádala televize Nova, a to v pořadu Mise nový domov. Michal se specializuje na malbu charakterů, a to převážně na portréty žen, neboť on sám říká:
„Ženy jsou jemná stvoření a pokud je člověk namaluje proporčně dobře, nikoho na stěně nemůže urazit.“ I přesto že ho malování zatím neživí, zakázek a poptávek na jeho tvorbu stále přibývá.

Sleduj nás na Instagramu

Čeština